Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)

W dramatycznych okolicznościach Zagłębie doprowadziło do wyrównania. W ostatniej akcji meczu strzał z główki Araka dał sosnowiczanom jeden punkt. Rozwój może pluć sobie w brodę, bowiem prowadzili już 2:0. Mogli dobić jeszcze Zagłębie strzelając kolejne bramki, ale ostatecznie do głosu doszło Zagłębie.


Już za chwilę na stadionie Rozwoju Katowice dojdzie do ważnego pojedynku dla losów tabeli 2. ligi. W Wielką Sobotę o 15:00 zmierzą się ze sobą piłkarze Rozwoju z Zagłębiem Sosnowiec.

Obydwa kluby rozpoczęły sezon od porażek. Zagłębie przegrało na wyjeździe z OKS Brzesko 0:1. Natomiast gospodarze sobotniego spotkania zostali rozgromieni przez Stal Stalową Wolę 1:5, choć po pierwszej połowie to zespół z Katowic prowadził 1:0. Dla Zagłębia wyjazdowa porażka podziałała motywująco i w kolejnych meczach nie było mocnych na Zagłębiaków. Najpierw sosnowiczanie pokonali 3:1 Błękitnych Stargard Szczeciński, następnie wygrali 4:3 w Limanowie z tamtejszą Limanovią, by w ostatniej kolejce ograć Raków Częstochowa 3:1.  Po wysokiej porażce u siebie, zawodnicy Rozwoju ulegli 0:1 Górnikowi Wałbrzych. Pierwszy punkt Rozwój zdobył 2 tygodnie temu w starciu z Wisłą Puławy (2:2). W poprzedniej kolejce Rozwój wygrał w meczu na szczycie z MKS Kluczbork 2:0.

Choć za nami dopiero 4 kolejki drugiej części sezonu to w obydwóch klubach nastąpiły już zmiany trenerów. W Sosnowcu zmiana miała miejsca…. po pierwszej kolejce. Po przegranym meczu w Brzesku z pozycją trenera pożegnał się Mirosław Smyła, który niegdyś trenował zespół Rozwoju. Mirosława Smyłę zastąpiła rada trenerów w składzie: Robert Stanek, Artur Derbin oraz Tomasz Łuczywek. W zespole z Katowic zmiana trenera nastąpiła po trzecim meczu bez zwycięstwa. Dietmara Brehmera zastąpił Marek Koniarek, który w przeszłości był zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec.
Statystyki przemawiają za Zagłębiem. Dotychczas obydwa zespoły spotykały się już 13 razy. Siedem pojedynków wygrał zespół z Sosnowca, pięć razy lepsi byli katowiczanie, a tylko raz padł remis. Bilans bramkowy wynosi 18:18. Za Zagłębiem przemawia również seria zwycięstw gości, bowiem od pięciu meczy gospodarz pojedynku Rozwój – Zagłębie nie wygrał spotkania. W ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami w Sosnowcu lepsi byli katowiczanie, którzy wygrali 3:1.

Obydwie drużyny mają apetyt na awans na zaplecze ekstraklasy. W nieco lepszej sytuacji są Ślązacy, którzy mają jeden punkt więcej i z 40 punktami zajmują czwarte miejsce, które premiowane jest grą w barażu. Drużyna z Zagłębia natomiast mając 39 punktów zajmuje piąte miejsce. Wygrywając ten mecz Zagłębie ma szansę wskoczyć do pierwszej trójki, bowiem swój mecz zremisowała w piątek Stal Stalowa Wola.

Stawką w tym meczu są nie tylko trzy punkty, ale też honor, bowiem mierzyć się będą drużyny zza miedzy. Starcia Śląsko-Zagłębiowskie od zawsze budziły wielkie emocje, zapewne tak będzie i tym razem.

Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania -> www.lajfy.com
Akceptuję
x