Czwartek, 21 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Ważne skrzyżowanie na Pogoni zostanie wyremontowane

Zielone światło dla kolejnej dużej inwestycji drogowej w mieście! Przebudowa skrzyżowania ulicy Grota-Roweckiego i alei Mireckiego ma wystartować w drugiej połowie roku.

Urząd Marszałkowski w Katowicach opublikował właśnie zaktualizowaną listę projektów z listy rezerwowej, które otrzymały dofinansowanie. Dzięki dotacji rzędu ok. 2,2 mln zł (z 2,6 mln zł kwoty całkowitej) przeprowadzone zostaną pracę remontowe, które skoncentrują się na poszerzeniu jezdni oraz wydzieleniu pasa do skrętu w lewo dla kierowców jadących ul. Grota-Roweckiego od strony ul. Orlej. Z kolei kierowcy jadący od strony ul. Gospodarczej będą mieli osobny pas do jazdy na wprost oraz pas do jazdy w prawo. Projekt zakłada remont chodników przy skrzyżowaniu, instalację nowej sygnalizacji świetlnej oraz budowę wysepki na przejściach dla pieszych. Zmieni się także wylot alei Mireckiego od ul. Piłsudskiego, powstanie pas do jazdy w lewo i jeden pas do jazdy na wprost oraz w prawo.

W związku z robotami drogowymi można spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Prace mają ruszyć w drugiej połowie roku i potrwać do jego końca.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x