Wtorek, 27 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Walczyli o „Doors”!

bitwa2doorsmikPierwsza wielka freestyle’owa „Bitwa o Doors” zorganizowana przez Fabrykę Dźwięku Sosnowiec odbyła się 13 lutego 2015 roku w klubie 2Doors. Imprezę poprowadził pochodzący z Będzina Kłak, natomiast za deckami pojawił się DJ MATHEW. Nasz portal był patronem medialnym tego wydarzenia.

Chwilę po godzinie 20. wystartowali. Zaprezentowali się zarówno wcześniej zgłoszeni uczestnicy, jak i ochotnicy z publiczności. Konkurencja była więc naprawdę duża. Na imprezę przybyli nie tylko sosnowiczanie, ale także mieszkańcy sąsiadujących miast, a nawet goście z innych województw.

Uczestników oceniało Jury w składzie: Papik, Tymin i ZADEN. W pierwszym etapie każdy uczestnik miał 45 sekund na zaprezentowanie swoich umiejętności na temat wymyślony przez członków Jury, którzy następnie wybrali najlepszą ósemkę. W przypadku dwóch ostatnich miejsc ćwierćfinałowych w walce o Puchar potrzebna była dogrywka. Wybrani mierzyli się ze sobą w parach (45 sekund na temat wybrany przez Jury i dwa razy po 30 sekund). Z każdej pary jeden uczestnik przechodził do następnej rundy. Wszyscy uczestnicy musieli więc zmierzyć się nie tylko z przeciwnikiem, ale także z tematami wymyślanymi przez członków Jury. Od zielonego kapelusza, przez kota, który jeździł koleją po dom wariatów, fabrykę słodkości czy helikopter w wodzie – totalny miszmasz tematów i skojarzeń. Bitwa stała na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza najlepsza ósemka okazała się naprawdę dobra, co było widać po żywiołowych reakcjach publiczności.

W finale spotkali się rodowity sosnowiczanin Prezes oraz Peus. Mimo dużego wsparcia publiczności Prezes zajął 2. miejsce. Piątek 13. okazał się szczęśliwy dla Peusa. Pokonując Finite, Alias zapewnił sobie 3. miejsce. Najlepsza trójka otrzymała nagrody przygotowane od sponsorów, zwycięzca zdobył także nietuzinkowy Puchar „Bitwy o Doors”. Na koniec uczestnicy bitwy wspólnie dali freestyle’owy popis.

Podczas imprezy zagrali także: Prezesura, Tomasz Fama Nowakowski, Ru Nirwana, Pa3.14, Siata WSC oraz ZADEN (który specjalnie na tę bitwę przyleciał z Irlandii).

Impreza cieszyła się dużym powodzeniem. Publiczność świetnie się bawiła zarówno podczas bitwy, głośno dopingując faworytów, jak i podczas koncertów towarzyszących. Najlepiej mogą o tym świadczyć słowa Klaudii, która zapytana jak podobała jej się impreza odpowiedziała: „Nie miałam faworyta, ale zwycięzca był naprawdę dobry. Fajnie, że organizują takie imprezy.” W podobnym tonie wypowiadali się także inni: „podobała mi się impreza”, „impreza wypadała naprawdę elegancko” takie opinie na temat bitwy mieli Kasia i Kamil, jednak ich faworyt zajął dopiero 2. miejsce.

W trakcie „Bitwy o Doors” odbyła się również zbiórka pieniędzy dla Piotrka – sosnowiczanina chorego na mukowiscydozę.

Zapewne uczestnicy i publiczność już czekają na kolejne edycje „Bitwy o Doors”. A kto nie był, niech żałuje. Takiej imprezy nie można przegapić.
Akceptuję
x