Czwartek, 01 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Uczniowie z wielkimi sercami

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 biorą udział w wielu akcjach charytatywnych. Na przełomie stycznia i lutego włączyli się w ogólnopolską akcję „Ołówek dla Afryki” zorganizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Rademptoris Missio” z siedzibą w Poznaniu. Zebrali oni aż 6,61 kg przyborów szkolnych, które następnie przekazali fundacji. Napisali również list do rówieśników w Afryce, który w języku angielskim zredagowali członkowie koła misyjno-maryjnego.
sp6olowek

Ostatnio uczniowie klasy VI b zaangażowali się w akcję na rzecz Sandry Sobczyk. 15-latka od urodzenia walczy z kalectwem spowodowanym brakiem kości promieniowych u obu rąk. W minionym roku stoczyła wygraną walkę z nowotworem, w wyniku którego konieczna była amputacja lewej nogi. Oprotezowanie i dalsza rehabilitacja są bardzo kosztowne, a środki finansowe rodziny wyczerpały się już na początku walki z nowotworem.

Aby pomóc Sandrze wykonano prace plastyczne, które zostały przekazane Centrum Kultury w Bolesławcu. Tam właśnie odbywa się wiele imprez charytatywnych mających na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację nastolatki.
sp6

Więcej informacji dotyczących Sandry Sobczyk:
Gazeta Krakowska
Olkusz – nasze miasto

Źródło: SP nr 6
Akceptuję
x