Piątek 22 sierpnia 2014
S.O.S.
Masz gorący, SOSnowiecki temat?! DAJ CYNK!
E-mail: sos@sosnowiczanie.net
Formularz kontaktowy: (kliknij)
Zadzwoń: tel. 791-352-052
Home » aktualności » Szeroka gama zajęć dla młodzieży w sosnowieckiej KANIE!

Szeroka gama zajęć dla młodzieży w sosnowieckiej KANIE!

Wakacje dobiegły końca i zaczął się nowy rok szkolny. Sosnowieckie Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA przygotowało szereg atrakcyjnych zajęć dla młodzieży, na które od początku roku szkolnego rozpoczęła się rekrutacja. Z wybranych propozycji można skorzystać bezpłatnie!

Zajęcia mają charakter edukacyjny. Ich celem jest pomoc w nauce gimnazjalistom i uczniom szkół średnich (szczególnie maturzystom) oraz wsparcie w doskonaleniu ich umiejętności. Nie zabraknie również zajęć dla dorosłych i seniorów. Sosnowiecka KANA, podobnie jak w minionych latach, uruchomiła listy rekrutacyjne na kursy przygotowawcze do matury. Ta propozycja KANY już od 9 lat cieszy się dużym zaufaniem i popularnością wśród przyszłych abiturientów. Ta edycja jest szczególna, bo jubileuszowa.

Licealiści będą mogli podszlifować swoje umiejętności z następujących przedmiotów: matematyki, języka polskiego, języków obcych, biologii, geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, chemii, fizyki. KANA prowadzi rekrutację na poziom podstawowy i rozszerzony z każdego przedmiotu. Repetytoria obejmują 52 godziny lekcyjne spotkań z nauczycielem i będą się odbywać od października do kwietnia włącznie. Aby wziąć udział w zajęciach i lepiej się przygotować do egzaminu dojrzałości, warto zapisać się już teraz, gdyż liczba miejsc na każdy z kursów jest ograniczona. Młodzież otrzymuje od KANY materiały szkoleniowe i dostęp do elektronicznej bazy pomocy naukowych.

Nie zabraknie także oferty dla gimnazjalistów. Dla uczniów przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego pomocne okażą się zajęcia zatytułowane „Bezpieczny start”. Pomogą one utrwalić wiedzę, wyjaśnią wątpliwości, pozwolą zrozumieć niejasne zagadnienia. Na gimnazjalistów czekają trzy bloki tematyczne: humanistyczny, językowy z językiem angielskim oraz matematyczno-przyrodniczy. Każdy z bloków to 48 godzin lekcyjnych zajęć od października do początku kwietnia. Zarówno egzamin gimnazjalny, jak i maturalny jest zgodny z nową podstawa programową.

W ofercie można znaleźć kursy językowe dla młodzieży i dorosłych. Młodzi ludzie mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W tym roku szkolnym na kursantów czeka język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, chorwacki oraz włoski. KANA prowadzi rekrutację na różne poziomy zaawansowania językowego. Każdy z kursów językowych to 64 godziny lekcyjne zajęć w semestrze.

Na uczestników kursów czekają nieodpłatne zajęcia komputerowe. Będzie można poznać podstawy obsługi komputera, nauczyć się optymalnie wykorzystywać możliwości programów Word i Excel, tworzyć kreatywne i dynamiczne prezentacje multimedialne. Każdy z kursów komputerowych w KANIE to 30 godzin lekcyjnych zajęć.

Obok kursów edukacyjnych KANA przygotowała też bogatą ofertę zajęć kulturalnych i sportowych. Rozmaite zajęcia fitness i siłownia czekają na wszystkich, którzy w czasie wakacji stęsknili się za rekreacją. W KANIE tradycyjnie co czwartek będzie można oglądać projekcje Ambitnego KINA Studyjnego, wystawy i wernisaże w galerii sztuki KANA Art – Manufaktura Sztuki Młodych, a w restauracji AfreeKANA w każdy trzeci wtorek miesiąca zagości „Gotowanie w AfreeKANIE” – projekt, który szczególnie przypadł do gustu mieszkańcom miasta.

Już wkrótce KANA zainauguruje „Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe”, w ramach których sosnowiczanie będą mogli bliżej poznać odległe kultury. Zakątki świata, do których podróżuje niewielu, przybliżą zaproszeni goście.

Zapisy na zajęcia prowadzi i szczegółowych informacji udziela sekretariat KANY przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu, pod numerem telefonu: 32 363 10 30 oraz na www.kana.sosnowiec.pl. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a o wzięciu udziału w kursach edukacyjnych decyduje kolejność zgłoszeń, warto zapisać się już teraz.

Autor: Edyta Poseł

Edyta Poseł

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top