Czwartek, 19 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Sytuacja kobiet z zaawansowanym rakiem piersi – debata

21 kwietnia o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Wawel 2 odbędzie się debata nt. zmian sytuacji kobiet z zaawansowanym rakiem piersi po wejściu w życie pakietu onkologicznego od 1 stycznia 2015 r.

Skuteczność leczenia raka piersi, w tym również zawansowanej postaci nowotworu, jest jednym z głównych czynników efektywności opieki onkologicznej danego kraju. Choroba ta dotyka bezpośrednio wielu kobiet, ale także wpływa na ich otoczenie. Generuje koszty związane z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem oraz istotne koszty społeczne, przede wszystkim związane z czasową lub trwałą niezdolnością do pracy. Paradoksalnie sytuacja kobiet z zaawansowanym rakiem piersi, zwłaszcza po wejściu w życie pakietu onkologicznego, jest coraz trudniejsza.

Na spotkaniu zostanie poruszony temat problemów, jakie napotykają zarówno chorzy, jak i lekarze w związku z licznymi zmianami w przepisach. Jego gośćmi będą lekarze, urzędnicy i same pacjentki, którzy wyjaśnią, jakie procedury wprowadzono, a jakie zlikwidowano i co oznacza to dla pacjentów, jak wygląda dostęp do leków refundowanych, a także jaki dostęp do leczenia i terapii mają realnie pacjentki w województwie śląskim. Omówione zostaną również wnioski z raportu przygotowanego w ramach kampanii „tu i teraz” dotyczącej sytuacji kobiet z zaawansowaną postacią nowotworu piersi.

Po debacie o godzinie 14.30 będzie miał miejsce spektakl „Jest jak jest”. Jest to monodram na podstawie książki Maliny Stahre-Godyckiej „Dwie kobiety, jedna nadzieja” opowiadającej o walce z nowotworem. W roli głównej Agnieszka Różańska. Na zakończenie zaplanowany jest występ młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.

Źródło: www.amazonkisosnowiec.pl
Akceptuję
x