Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Stanisław Sojka i Elżbieta Adamiak zagrają na rzecz Katedry

Dwa wspaniałe koncerty będzie można zobaczyć w Sali Koncertowej przy szkole muzycznej. Najpierw 21 lutego wystąpi Stanisław Sojka, a tydzień później zagra Elżbieta Adamiak. Organizatorem koncertów, z których dochód będzie przeznaczony na rzecz odbudowy katedry, jest Sosnowiecka rada Rycerzy Kolumba.

21 lutego odbędzie się koncert Stanisława Sojki (zobacz w kalendarzu wydarzeń!).
28 lutego odbędzie się koncert Elżbiety Adamiak (zobacz w kalendarzu wydarzeń!).
Cegiełki i organizacja widowni – tel. 572 288 007

Stanisław Sojka – wokalista jazzowy, pianista, kompozytor urodzony w 1959 roku. Śpiewać zaczął, kiedy miał 7 lat udzielając się wraz z ojcem w chórze katedralnym w rodzinnych Gliwicach. Następnie ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec oraz Wydział Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach.

Ela Adamiak – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj” (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni” (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc”. Piosenka „Trwaj, chwilo, trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009 roku.
Podczas koncertu Ela zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie” oraz swoje największe przeboje takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji dalej stąd co dzień” i wiele innych.

Artystce na scenie towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół muzyczny w składzie:
Piotr Goljat – fortepian, śpiew
Sebastian Ruciński – gitara
Piotr Górka – kontrabas

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x