Czwartek, 21 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Stadion Ludowy ma nowego patrona. „Dużo dobrego zrobił dla Sosnowca”

Stadion Zagłębia Sosnowiec ma nowego patrona. Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Kultury, Sportu
i Rekreacji w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu przegłosowano decyzję o nadaniu Stadionowi Ludowemu nowego patrona – został nim Edward Gierek.

stadionbig-121003-0

Inicjatywa została zapoczątkowana przez radnych z klubu SLD, którzy chcieli w ten sposób uczcić pamięć i osiągnięcia Edwarda Gierka.
Edward Gierek zrobił bardzo dużo dla Sosnowca. Dzięki niemu powstały osiedla, rozbudowana została kanalizacja, a Sosnowiec stał się znany w całej Polsce. – powiedział nam jeden z radnych SLD prosząc o zachowanie anonimowości.

Pomysł nadania patrona Stadionowi Ludowemu spotkał się ze społeczną akceptacją – pod listami poparcia podpisało się blisko 50 tys. mieszkańców Sosnowca.

Gierek przyczynił się do powstania nowych miejsc pracy, dobrze wspominam te czasy. Wtedy wszystko było, każdy miał prace i nie było nierobów – wspomina Pan Józef, mieszkaniec Sosnowca.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że to nie jest jedyna inicjatywa klubu radnych SLD. W planach na ten rok jest też zorganizowanie wydarzeń w sosnowieckich gimnazjach i liceach o nazwie „Chcesz cukierka? Idź go Gierka!”, które na celu będą miały przyczynić się do poprawy higieny jamy ustnej i zachęcenia do profilaktyki dentystycznej.
Akceptuję
x