• :
  • :
Search

Podwójne zwycięstwo Zagłębia

Piłkarze Zagłębia rozegrali w dniu dzisiejszym dwa sparingi i obydwa zakończyły się sukcesem sosnowiczan. O godzinie 12:00 na głównym obiekcie Zagłębie podejmowało drugi zespół Legii. W tym spotkaniu Zagłębie pokonało Legię II Warszawę 2:1. W drugim meczu na bocznym boisku na murawę wybiegła druga jedenastka Zagłębia, ale i ci zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wygrali z Górnikiem II Zabrze 3:1.

Mecz z Legią dobrze rozpoczął się dla Zagłębia. Już w 22. minucie sosnowiczanie objęli prowadzenie za sprawą skutecznego uderzenia Dawida Ryndaka zza pola karnego. Zagłębie stwarzało sobie kolejne okazje na gola, jednak na drugie trafienie gospodarze czekali aż do 55. minuty. Po dośrodkowaniu w pole karne strzelca pierwszej bramki akcję zamknął Hubert Tylec i po jego uderzeniu Zagłębie prowadziło 2:0. Honor zespołu ze stolicy uratował Wojciech Kochański, który w 87. minucie zdobył bramkę z główki.

Zagłębie Sosnowiec – Legia II Warszawa 2:1 (2:0)

Bramki: 22.Ryndak, 51.Tylec – 87.Kochański

Zagłębie: Gąsiński – Sierczyński, Markowski, Koprucki, Kutarba – Ryndak, Matusiak, Fonfara, Dudek, Tylec – Arak (76. Tumicz).

Legia: Haluch (46. Leleń) – Turzyniecki, Dzięcioł, Kochański, Rakowski (58. Górka) – Michalak (62. Madeński), Zawal (58. Hołownia), Małachowski, Trąbka (68. Czarnowski), Karbowiak (55. Nawotka) – Anczewski (68. Suchanek).

Drugi mecz ułożył się jeszcze lepiej dla Zagłębia. W 3. minucie bramkę uderzeniem zza pola karnego zdobył Mateusz Wrzesień. Na drugie trafienie sosnowiczanie czekali do drugiej połowy, chociaż mogli wcześniej podwyższyć prowadzenie, gdyż dwie dogodne okazje miał Konrad Zaradny. Młodemu zawodnikowi zabrakło jednak troszkę szczęścia. W 54. minucie bramkę na 2:0 zdobył Łukasz Tumicz, który wpakował piłkę do bramki z praktycznie zerowego kąta. W 62. minucie trafieniem odpowiedzieli zabrzanie, jednak sosnowiczanie grali do końca i w 89. minucie Jakub Arak zdobył bramkę na 3:1.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik II Zabrze 3:1 (1:0)

Bramki: 3.Wrzesień, 54.Tumicz, 89.Arak – 62.Papis

Zagłębie: Fabisiak – Farkaš, Jarczyk, Witkowski (73. Dudała), Ninković – Musiolik, Szatan, Mularczyk (71. Wnuk), Wrzesień, Zaradny (76. Arak) – Tumicz.

Górnik II: Kuchta – Słodowy, Otwinowski, Rutkowski, Oziębała (46. Papis), Teichman, Wolański, Nowak, Król, Gwaze, Potoniec.