Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Muzyczne Zagłębie – Sebastian Steć

Sosnowiec z pewnością zasługuje na miano muzycznego Zagłębia. Już wiele lat temu nasze miasto rozsławił tenor Jan Kiepura. Ogromne osiągnięcia w dziedzinie muzyki odnosili niegdyś m.in. pianista Władysław Szpilman czy dyrygent i kompozytor Zdzisław Szostak. A co teraz?

Sebastian Steć (Stecyk)

Sebastian Steć (Stecyk)

Sosnowiec nadal jest miastem pełnym muzyków. Jednym z nich jest Sebastian Steć (Stecyk) – prekursor polskiej muzyki ska. Jest on mistrzem grania na żywo gatunków, takich jak drum’n’base, jungle, dubwise, dubstep, rocksteady czy ska jazz. Zarówno jego doświadczenie, jak i talent budują oryginalny rytm perkusji. Muzyk angażuje się w wiele artystycznych projektów nie tylko w rodzinnym Zagłębiu, ale także w całym kraju.

Lista zespołów, w których Stecyk miał okazję grać, jest niezwykle długa. Dotychczas współpracował z Dirty Flower, Horrorshow, Skankan, Shayba, Konopians. Na swoim koncie ma również dwa koncerty z grupą Izrael oraz trasę „Ścieżka zdrowia” z legendarnym zespołem Kryzys. Założył również zespoły The Stylers oraz Ziggie Piggie, który nazywa swoim dzieckiem. Wraz z Mikołajem Tabako stworzył projekt STC Tabako. Artysta nawiązał także współpracę z Bob One, w wyniku czego powstał klip „Może tak”. Jego osobą zainteresowała się nawet TVP, która nakręciła dokument o naszym sosnowieckim perkusiście. Muzyk opowiada w nim o swoim dzieciństwie, realiach, w jakich dorastał, oraz rozwoju swojej kariery muzycznej.

Obecnie artysta pracuje jako STC nad nowym projektem związanym z szeroko pojętą muzyka klubową. Jeszcze w tym miesiącu ukarze się jego najnowszy singiel Moonstomp zawierający trzy wersje house, melodic dubstep i elektro utworu o tej samej nazwie. Płyta powstaje w VIBESTUDIO w Dąbrowie Górniczej. Realizuje ją znany producent muzyczny Paweł Pawulon.
stc02

Klip do tego kawałka nakręcili Paweł i Tomek z firmy mgm pictures w sosnowieckim klubie Inferno. Teledysk utrzymany jest w klubowym klimacie z dynamiczną akcją. Autorami fabuły są sami występujący w nim aktorzy: Maciej Zawartka, Emily Johanson oraz Aleksandra Cieslińska.

Sebastian Steć to artysta, który nie potrafi stać w miejscu. Cały czas chce się rozwijać i podejmować nowe wyzwania. Teraz ma jeszcze jedną motywację – wkrótce zostanie ojcem.

Profil Facebook
Profil Facebook – MoonstompAkceptuję
x