Środa, 30 września 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Kochaj i tańcz

Czasami warto wybrać się też poza Sosnowiec, aby łyknąć trochę kultury. I… przypomnieć sobie, że w życiu ważna jest pasja, ale najważniejsza jest MIŁOŚĆ.

O pasji i miłości właśnie opowiada niesamowity spektakl muzyczny „Kochaj i tańcz”, powstały na podstawie książki Manuli Kalickiej „Kochaj i tańcz 20 lat wcześniej”. Wspaniałe widowisko produkcji Chorzowskiego Centrum Kultury wyreżyserowali Tomasz Owczarek i Tomasz Mich, a o scenariusz zadbała Alina Moś-Kerger. Co ciekawe sztuka miała dwie premiery 6.02 i 19.02, a to za sprawą dwóch obsad.

Kochaj i tańcz przedstawia dwa różne światy. Widz ma szansę być w dwóch czasoprzestrzeniach jednocześnie. A to za sprawą ciekawego rozwiązania pokazywania na przemian historii z lat 80. (dla starszych widzów przypomnienie czasów PRL-u) i tych z końca pierwszej dekady XXI wieku. Da się zauważyć, że mimo różnych czasów, różnych zainteresowań jedno pozostaje niezmienne, miłość – bo to o niej mowa – jest zawsze najważniejsza.

Mnóstwo pozytywnej energii. Grupa zdolnych tancerzy zaraża uśmiechem i radością, prezentując na scenie swoje umiejętności: od salsy, po taniec irlandzki aż do tańca współczesnego. Świetnie dobrana muzyka. Mieszanka hitów tych sprzed kilkudziesięciu lat z najnowszymi przebojami. Dla każdego coś muzycznie i tanecznie ciekawego. Większość utworów granych na żywo, co dodaje uroku widowisku. Na słowa uznania zasługują wokaliści, którzy ciekawie i z oddaniem interpretowali piosenki. Chyba każdy chciałby dołączyć, tańczyć i śpiewać.

Bez wątpienia warto więc poświęcić czas na dojazd do Chorzowa, żeby stać się częścią pięknego taneczno-wokalnego widowiska, momentami wzruszającego, często zabawnego.

Spektakle odbędą się: 28.03, 10.04, 11.04 i 14.05
Ceny biletów:
parter: 15 PLN / 10 PLN z ChCKartą
balkon: 10 PLN/ 5 PLN z ChCKartą

Chorzowskie Centrum Kultury
ul. H. Sienkiewicza 3, Chorzów
Akceptuję
x