Sobota, 16 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

KC Nwokoye w Katofonii

Trzeba przyznać, że w Sosnowcu dzieje się naprawdę dużo. Każdy może znaleźć coś dla siebie, są różnego rodzaju koncerty, imprezy, wystawy i inne tego typu wydarzenia. Czasami jednak warto skorzystać z oferty miast ościennych, by zasmakować kultury i spędzić czas przy klimatycznej muzyce. Bez wątpienia katowicka Mariacka jest miejscem, gdzie tego nie zabraknie. Tak też było 13 marca.

fot. Katarzyna

fot. Katarzyna

W piątkowy wieczór w katowickiej Katofonii wystąpił KC Nwokoye. Mieszkający w Polsce nigeryjski wokalista, kompozytor, autor tekstów. Przez szerszą publiczność może być kojarzony m.in. z udziału w pierwszej edycji programu X-Factor. Na swoim koncie ma również udział w wielu muzycznych projektach m.in. nagranie ścieżki dźwiękowej do polskiego filmu Yuma.

Na słynnej Mariackiej KC Nwokoye pojawił się w ramach trasy koncertowej „Shine Tour”, promującej album artysty – „Shine”. Obecny materiał wokalisty to muzyka nieco spokojniejsza, bardziej wyrafinowana i nastrojowa, soul i jazz w niepowtarzalnych aranżacjach.

Czarujący, pogodny, wytwarzający wokół siebie pozytywną energię, którą zaraża publiczność. Jego niespełna dwugodzinny występ zgromadził tłumy fanów muzyki soul, jazz, sophisti-pop. Niesamowity klimat oraz bliskość wykonawcy dodały uroku koncertowi. KC Nwokoye nawiązał świetny kontakt z publicznością, która podśpiewywała wraz z muzykiem, a co odważniejsi nawet tańczyli. Artysta podczas koncertu zaprezentował zarówno swoje utwory m.in. Caroline oraz Shine, jak i covery w bardzo ciekawych soulowo-jazzowych aranżacjach. Na dodatek fani mogli w przerwie, a także po występie podejść porozmawiać z gwiazdą. Każdy, kogo urzekła muzyka Nigeryjczyka, mógł po koncercie zakupić jego najnowszy album.

Najbliższy koncert KC Nwokoye zaplanowano na 21 marca we wrocławskim Collosseum. Warto śledzić na bieżąco FB wokalisty: https://www.facebook.com/kcnwokoyeofficial, tam m.in. daty kolejnych koncertów.
Akceptuję
x