Środa, 20 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Jan Szymczyk zagra na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym

Zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Jan Szymczyk, podopieczny trenera Stanisława Szydło, zwyciężył w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanym w Bytomiu. Sukces sosnowieckiego tenisisty dał awans do turnieju głównego 83. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Wałbrzychu, w którym weźmie udział 64 najlepszych tenisistów w Polsce.
janszymczyk

Obecnie na liście rankingowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie sklasyfikowanych jest w kategorii seniorskiej 1085 zawodników.

– Zwycięstwo w zawodach potwierdza olbrzymi talent naszego gracza, który pomimo młodego wieku, jest jeszcze juniorem, świetnie radzi sobie w zawodach seniorskich. W pokonanym polu w bytomskich zawodach Jan Szymczyk pozostawił: Dariusza Wróbla – Sokół Orzesze, Bartosza Kwodawskiego LKS Orzeł Mirex Kozy oraz Adriana Eliasza KTS Lędziny – informuje Stanisław Szydło.

Eliminacje w Bytomiu zakończyły indywidualne zmagania seniorskie sezonu 2014/2015 na Śląsku. W klasyfikacji generalnej seniorek i seniorów Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w Katowicach spośród 101 klubów zrzeszonych w ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec drugi raz z rzędu okazał się najlepszym klubem województwa.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x