Sobota, 23 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Harpagańskie biegi ulicami Sosnowca [FOTORELACJA]

Tegoroczna Harpagańska Dycha cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż jej pierwsza edycja. W biegu wzięło udział aż 620 zawodników głównie z Sosnowca i okolic. Nie zabrakło jednak przedstawicieli z dalszych części Polski, a nawet z zagranicy.

fot. Michał Tokarz

fot. Michał Tokarz

Punktualnie o godzinie 11.00 prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński dał sygnał do startu. Zawodnicy wyruszyli z al. Mireckiego w stronę ul. Grota-Roweckiego, którą pobiegli w kierunku „Ślimaka”. Następnie zbiegli wprost na ul. Wawel, gdzie zawrócili na pierwszym skrzyżowaniu i ul. 3 Maja pobiegli w stronę Środuli. Uczestnicy kierowali się prosto aż do wiaduktu przy Górce Środulskiej, przy którym miał miejsce nawrót. Trasa powrotna prowadziła aż do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, skąd zawodnicy pobiegli w stronę Stadionu Lekkoatletycznego, na którym czekała meta.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategorii ogólnej kobiet i mężczyzn (open), a także w poszczególnych kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn:
16 – 29,
30 – 39,
40 – 49,
50 – 59,
60 i więcej.

W każdej kategorii uhonorowano pucharami oraz nagrodami pieniężnymi trzy najlepsze osoby. Wszyscy zawodnicy otrzymali jednak pamiątkowe, medale, a najstarsi uczestnicy biegu zostali nagrodzeni szklanymi wazami.

fot. Michał Tokarz

fot. Michał Tokarz

10-kilometrową trasę biegu najszybciej, a mianowicie w czasie 31:12, pokonał Andrzej Starzyński z Klementowic. Drugi w klasyfikacji Pawel Olijnyk z ukraińskiej miejscowości Czernigiw przybiegł na metę zaledwie 4 sekundy później. Trzecie miejsce z czasem 31:34 zajął Adam Czerwiński z Czasława. Chociaż żaden sosnowiczanin nie znalazł się w najlepszej trójce, mieliśmy swojego przedstawiciela w pierwszej dziesiątce. Andrzej Nowak zajął ósme. miejsce, osiągając czas 35:12. Wśród kobiet najlepsza okazała się sosnowiczanka Ula Nęcka z czasem 36:50, który był jednocześnie 17. wynikiem w całym biegu.


fot. Michał Tokarz
Akceptuję
x