Środa, 20 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Dotknęli teatru

Sosnowiecki teatr aktywnie uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Dotknij teatru”, będącym jedną z najgłośniejszych akcji związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. W sobotę 28 marca, zagłębiowska scena otworzyła swoje podwoje dla widzów.

Fot. Maciej Stobierski

Fot. Maciej Stobierski

Chętni mogli wziąć udział w warsztatach emisji głosu prowadzonych przez aktora Teatru Zagłębia, Przemysława Kanię. Absolwent wrocławskiej PWST zaprezentował gościom techniki relaksacji i panowania nad głosem. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się propozycja dołączenia na jeden dzień do zespołu teatralnego. Spośród wielu chętnych wyłoniono szczęśliwą trójkę. Widzowie mogli wcielić się w rolę biletera, kierownika dyżuru i inspicjenta. Nowi pracownicy wypróbowali także swoje umiejętności w warunkach bojowych – wzięli udział w realizacji komedii „Najdroższy”, będącej świeżą propozycją zagłębiowskiej sceny. Ekipa Teatru zapewnia nas, że wszyscy podeszli do zadania z niespotykanym profesjonalizmem i świetnie wywiązali się ze swoich obowiązków.

Po spektaklu do zwiedzania został udostępniony budynek teatru. Widzowie mogli zajrzeć do jego wszystkich zakamarków, z charakteryzatornią i rekwizytornią na czele.

Następna okazja do dotknięcia teatru już za rok!
Akceptuję
x